Tartu tudengipäevad tulevad senisest rohelisemad

20. – 26. septembril leiab aset Tartu Tudengipäevade Sügisfestival, mis pakub ohtralt erinevaid üritusi nii Tartu üliõpilaskonnale kui ka linnarahvale.

Sarnaselt eelmistele festivalidele algavad ka tänavused tudengipäevad esmaspäeval Tartu raekojaplatsil toimuva meeleoluka Pannkoogihommikuga, kuhu oodatakse pannkooke maitsma nii tudengeid kui ka linnarahvast. Kuna Tudengipäevade Sügisfestival on osa Tartumaal toimuvast Rohefestivali sarjast, on ka Pannkoogihommik pisut teistmoodi.

„Näiteks sel aasta pakume Pannkoogihommikul kohvi kruusidest, mille kogume kokku taaskasutuskeskustest ja tuttavatelt. Üldiselt on iga festival korraldajate nägu ja tegu, alati on kõik pidevas muutumises ja väikseid täiendusi lisandub samuti,“ rääkis Tartu Tudengipäevade korraldaja Anita Tamm.

Praegu käibki tasside korjandus ja loomulikult on kohvile oodatud oma tassi või termosega raepatsile tulijad ning lisaks on Pannkoogihommiku ajaks raeplatsile loodud nõudepesupunkt, kus kõigil on võimalus oma nõud ära pesta.

Tudengipäevade korraldajad on läbi aastate proovinud järkjärgult vähendada ühekordsete nõude kasutamist ja lisaks tehakse koostööd Tartu veevärgiga, kes pakub osadel üritustel veepudeli täitmise võimalust.

Suurürituste jalajälg keskkonnale on üsna suur, kuid Tudengipäevade korraldajad on teinud kõik selleks, et prügi tekiks minimaalselt. „Mitmete meie ürituste jaoks on tarvis ehitada erinevaid atraktsioone ja needki valmistame ise. Ehitusmaterjalid saame kas tuttavatelt või taaskasutuskeskustest – ühe inimese prügi on teise aare. Väga palju objekte ja asju on meil alles ka eelmistest festivalidest,“ rääkis Anita Tamm.

Millised on aga tänavuste Tudengipäevade kõrghetked? Anita Tamm tõi välja Kaarsilla ümbruses toimuva Ekstreemi, mille takistusrajal saavad osalejad proovile panna jõu ja osavuse. Värskelt ülikooli saabunud rebaste jaoks on aga kindlasti kõrghetk Pirogovi parki üles seatud Rebasteerimine, mille seiklusrada pakub kuhjaga vaatemängulisi hetki ka linnarahvale.

Rohefestivali viib ellu Tartumaa Arendusselts rahvusvahelise URBACT koostööprojekti “Food Corridors” raames. Rohkem teavet rohefestivali kohta leiab Tartumaa Arendusseltsi veebilehelt tas.ee/arendustegevus/rohefestival.

Artikkel ilmus Tartu Postimehe paberväljaandes 17.09.2021. Autor: Sander Silm

 

 

 

 

 

 

 

   Send article as PDF   

Projektitoetused

Noortefondi uued taotlusvoorud toimuvad 2022. a.

Rohkem infot:   

 https://tartumaanoored.ee/noortefond/                                         

 

 • Tegevuskalender

  << Oct 2021 >>
  ETKNRLP
  27 28 29 30 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31