Soome-Rootsi delegatsiooni visiit Tartusse toimub 24. novembril

Soome-Rootsi delegatsiooni visiit toimub 24. novembril, mil esmakordselt lennatakse Tartusse liinil Umeå-Seinäjoki-Tartu. Antud visiit on organiseeritud LEADER koostööprojekti „Euroopa lennujaamade koostöövõrgustiku loomine ja koostöö edendamine Hiina partneritega“ raames. Reisi eesmärk on taaskäivitada lennuliinid, tõhustada koostööd nii lennundus-, haridus-, äri- kui ka turismivaldkonnas, sillutada teed tulevaste koostööprojektide tarveks ja õppida ning ammutada inspiratsiooni partnerriikide oma ala ekspertide jagatud kogemustest. 

Programm hõlmab ülevaatlikke ettekandeid nii külaliste kui ka võõrustajate poolelt Eesti Lennuakadeemias ja pärastlõunal SPARKdemo hoones. Lisaks, viib lühikese kultuurilise jalutuskäigu Tartu kesklinnas läbi Tartu Linnavalitsuse esindaja, tutvustades Tartu turismipunkte. Turismivaldkonna sektsioon ei piirdu ainult jalutuskäiguga, vaid lähemalt tutvustatakse TARTU2024 Euroopa Kultuuripealinna ja Lõuna-Eesti turismiklastrit SPARKdemo hoones. Veelgi enam, külalistele antakse ülevaade sTARTUp Day'st kui ühest olulisemast ärifestivalist, Eesti kogemustest ja panusest kosmose valdkonnas (ESA BIC), rohekiirendist, vesiniklennunduse tulevikust (ZeroEST), võimalikust koostööst seoses droonidega jms. 

Võrgustumise sihtmärgiks on tõusta üheskoos tuleviku lennunduse kujundajateks, nähes võimalusi jätkusuutlikkuses ja loodussõbralikemate lahenduste kasutamises.

 

Lisaks Tartu piirkonnale Eestist osalevad projektis regionaalsed lennujaamad ja partnerid Soomest, Sloveeniast, Kreekast ja Itaaliast.

 

Lisainfo:

Kristiina Tammets

kristiina@tas.ee

Tel 5340 9873.

 

 

   Send article as PDF   

Projektitoetused

Noortefondi uued taotlusvoorud toimuvad 2022. a.

Rohkem infot:   

 https://tartumaanoored.ee/noortefond/                                         

 

 • Tegevuskalender

  << Nov 2021 >>
  ETKNRLP
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5