Peipsimaa jagas turismimessidel põnevaid elamusi ja maitseid

Nagu traditsiooniks on muutunud, toimusid ka sellel aastal mitmed turismimessid meie naaberriikides. Iga-aastaselt on Peipsimaa Turism koos paljude teiste organisatsioonide ning ettevõtjatega osa võtnud kolmest turismimessist. Sellel aastal otsustati esmakordselt osa võtta Leedu messist, mis kannab nime Adventure. Osavõtt Leedu messil oli paljudele esmakordne, mis hoidis elevil kõiki, kes sellest messist osa võtsid. Peipsimaa Turism osales messidel koos Lõuna-Eesti maakondadega ning tutvustas Peipsimaal toimuvat. Adventure messil esindasid Peipsimaad: Peipsimaa Turism, Räpina Loomemaja, Piiriveere Liider, Sibulatee ning Iisaku muuseumi esindajad. Messidel oli võimalik maitsta erinevaid Peipsimaa hõrgutisi ning panna enda teadmisi proovile Peipsi Järvefestivali mängus.

Adventure 2018 toimus 26.-28. jaanuaril Vilniuses, kus Peipsimaa esindajad tutvustasid Peipsimaa turismivõimalusi ning sihtpunkte suheldes personaalselt külastajatega, jagades oma isiklike kogemusi ning elamusi.
Külastajatele olid degusteerimiseks ka Biltongi vinnutatud liha, Räpina veinid ning Alatskivi mõisa maitsed ja veinid. Leedu messi külastajad olid küll Eestis käinud, kuid põhiliselt kas Tallinnas või saartel. Peipsimaa on nende jaoks uus ja põnev koht, mida külastada.

Balttour 2018 toimus 02.-04. veebruaril Riias, kus tutvustati Peipsimaad läbi Peipsimaa maitsete. Messil sai proovida Alatskivi mõisa veine, Peipsi kurki, Alatskivi lossi sibulapirukaid, sibulamoosi ja õlut, vanausuliste keedetud suhkrut, Räpina veini ja õlut, Biltongi vinnutatud liha ning OÜ Latika kalatooteid. Läti külastajad on juba väga teadlikud ja tunnevad hästi Peipsimaa piirkonda. Palju küsiti, et mida uut meil on pakkuda ja millega üllatame. Tutvustasime Peipsimaa üritusi ja uusi põnevaid tegevusi, millega oma Läti külastajaid kostitada.


Peipsimaa tutvustajad messidel. Foto: Peipsimaa Turism

Tourest 2018 toimus 09.-11. veebruaril Tallinnas, kus Peipsimaa tutvustas oma piirkonda läbi maitsete ning Peipsi Järvefestivali mängu. Külastajad said Peipsi Järvefestivali sadamate juurde paigutada piirkonnale iseloomulikke magneteid ning tutvuda kogu Peipsi-äärse piirkonnaga. Õigesti paigutatud magnetite eest jagati ka erinevaid Peipsimaa tooteid ning Peipsi toidu retseptidega seinakalendreid.
Maitseelamusi pakkusid Räpina Loomemaja, Kapteni Kelder, Alatskivi mõisa maitsed ning Alatskivi lossi restoran.

Peipsimaa Turismi juhataja Kadi Ploom sõnab: „Tänavused messid olid minu meelest edukamad, kui varasemalt. Nii Eestis kui naaberriikides teatakse ja tuntakse juba Peipsimaad ja huvi piirkonna vastu on väga suur. Tänavu oli väga suur ka reisikorraldajate huvi, kellega sai paika pandud juba konkreetseid kuupäevi ja marsruute Peipsimaa külastamiseks. Kui 2017 aastal oli külastajate arv tõusnud, siis prognoosime, et tuleva aasta külastajate numbrid on veel suuremad ja saab püstitatud uus rekord.“

 

Lisainfo:
Kadi Ploom
MTÜ Peipsimaa Turism juhataja
Tel: 56964686

 

   Send article as PDF   

Projektitoetused

Noorte väikeprojektide esitamise tähtajad aastal 2020 on 05. veebruar, 05. mai ja 05. oktoober

Loe lähemalt Tartumaa Noortekogu veebist https://tartumaanoored.ee/noortefond/ 

 

 

                                                                          

 

 • Tegevuskalender

  << Feb 2020 >>
  ETKNRLP
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 1
 • mWeb