Hiina plaanib luua esimese LEADER tegevusgrupi

Hiina hakkab maapiirkonna arendamiseks rakendama Euroopa eeskujul demokraatlikku alt-üles lähenemist ning plaanib luua esimese LEADER tegevusgrupi Xingguo maakonnas Jiangxi provintsis.
 
Mai keskpaigas lõppes Euroopa LEADER Ühenduse (ELARD) esindajate teine visiit Hiina Rahvavabariiki. Delegatsioonis osales ELARDi asepresident ja Tartumaa Arendusseltsi tegevjuht Kristiina Tammets. Kümne päeva pikkuse visiidi käigus tutvuti Hiina maapiirkondade tegelikkusega, jagati oma ekspertteadmisi erinevate institutsioonide ja valitsusasutustega ning nõustati Hiina partnereid kohaliku tegevusgrupi loomisel ning LEADER põhimõtete rakendamisel.
 
Euroopa ja Hiina vahelises koostöös saavutati oluline läbimurre, kui 2018. aastal sõlmiti koostööleping kõrgeimal poliitilisel ja institutsionaalsel tasandil laiapõhjaliste koostöösuhete arendamiseks Euroopa maapiirkondadega. Teiseks sammuks oli tõsta teadlikkust alt-üles lähenemisviisi ja kohalike elanike kaasamise olulisusest.
 
„Läbirääkimisprotsess on olnud keeruline, et mõlemad pooled saavutaksid „win-win” tulemuse. Kui kõik jätkub plaanipäraselt, avanevad uued koostöövõimalused nii Euroopa kui ka Hiina maapiirkondade jaoks, “ ütles Kristiina Tammets. 
 
Hiina on alustanud oma tööstuspoliitika põhjalikku ümberkujundamisprotsessi. Keelustatud on esimesed paberivabrikud, et säilitada bambusmetsi; massiivseid tekstiilitööstusi on ülemäärase saastamise tõttu ümber paigutatud ning senist suurtööstuslikku ja kvantiteedile orienteeritud tootmist püütakse asendada keskkonda säästvamate lahendustega.
 
Hiina maapiirkondades on peamine fookus seatud vaesuse vähendamisele, väike- ja keskmise suurusega ettevõtluse arendamisele, innovatsioonile kohalikul tasandil, ökoloogilisele vastutusele ning tõhusate ja kaasavate juhtimismeetodite kasutusele võtmisele. Need on valdkonnad, kus ELARD ning Euroopa LEADER tegevusgrupid saavad oma kogemusi jagada ja koostööd Hiina partneritega arendada, rääkis Tammets.
 
 
Rohkem infot: Kristiina Tammets
53409873
 

 

   Send article as PDF   

Projektitoetused

Taotlusvoor on avatud 15.-30. jaanuar 2020

    Taotlusi saab esitada meetmetesse:
 • 1.1. Väiketootmise ja teenuste arendamine
 • 1.2. Turismiettevõtluse arendamine  
 • 2.1. Kohalike traditsioonide hoidmine ja arendamine
 • 2.2. Noorte aktiviseerimine

NB! Taotlus tuleb esitada kahes keskkonnas: 

TASi e-keskkond

PRIA e-keskkond     

Noorte väikeprojektide uued taotlusvoorud avanevad 2020.

 

 

                                                                          

 

 • Tegevuskalender

  << Nov 2019 >>
  ETKNRLP
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
 • mWeb