Maitsev Lõuna-Eesti

2010 a. suvel lõid viis Lõuna-Eesti piirkonna Leader tegevusgruppi ühiselt mittetulundusühingu Maitsev Lõuna-Eesti, et aidata kaasa Lõuna-Eesti väiketootjate võrgustiku arendamisele, soodustada ühist turustamist ning leida uusi turustuskanaleid.

2010. aasta augustis avas Tartu Lõunakeskuses oma uksed Taluturg, kuhu on oma saadustega leidnud tee juba üle 100 Lõuna-Eesti tootja. Aastaringselt tegutsevad sissepääsu juures olevad siseletid, hooajalist kaupa pakuvad väliputkad. Taluturul müüakse Eestimaal kasvatatud ja kohalikust toorainest toodetud kaupa. Suurem osa kaubast on pärit Lõuna-Eestist, kuid mida selles kandis pole, jõuab Taluturule Pärnumaalt, Saaremaalt, Ida- ja Lääne-Virumaalt, Viljandimaalt ja Jõgevamaalt.

Lisaks turustamisvõimalusele on see väiketootjate jaoks hea võimalus osaleda võrgustikus – vahetada kogemusi, informatsiooni ja õppida üksteiselt. Taluturg toimib väiketootjatele kui kasvulava, olulisel kohal on tootearendus, toodete tutvustamine ja tootjate turustusvõimekuse tõstmine.

MTÜ kaugem eesmärk on laiendada oma tegevushaaret, avada uusi turge ja mitmekesistada turustuskanalite valikut. Selle aasta oktoobris avas Taluturg oma uksed Pärnu Keskuses ja järgmisel aastal Narvas. Kaugem eesmärk on teha koostööd ka Venemaaga ning avada taluturg Peterburis.

MTÜ Maitsev Lõuna-Eesti panus maaelu ja väiketootjate võrgustiku arengusse on märkimisväärne. Läbi MTÜ tegevuse kasvab inimeste teadlikkus kohalikust toidust ja selle väärtuslikkusest ning laieneb piirkondlik turundustegevus. MTÜ julgustab inimesi võtma kasutusele kohalikku ressurssi ja tegelema ettevõtlusega. Igal aastal korraldatakse koolituspäevi väiketootjatele ja uutele huvilistele ning eriti oodatud on noored ettevõtlikud inimesed.

Kontakt:

Merle Vall

MTÜ Maitsev Lõuna-Eesti, tegevjuht

merle@tas.ee, 55665131

   Send article as PDF   

Projektitoetused

Noorte väikeprojektide esitamise tähtajad 2021. a:

 • 5. veebruar
 • 5. aprill
 • 4. juuni

Rohkem infot:   

 https://tartumaanoored.ee/noortefond/                                         

 

 • Tegevuskalender

  << Apr 2021 >>
  ETKNRLP
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2